fbpx

 

📍 Místo: Praha

🗓 Datum: 10. 7. 2025

🎓 Lektor: Lenka Šrámková

Jak si zachovat přehled, když se úkoly valí ze všech stran? A dá se čas řídit, nebo můžeme jen řídit sebe v čase? Tento kurz nabídne účastníkům konkrétní techniky pro efektivní práci s časem, stanovování priorit a zvládání každodenního pracovního tlaku – bez ohledu na pozici. Zaměříme se na to, jak lépe řídit sebe sama v prostředí plném požadavků a rušivých vlivů. Kurz je vhodný pro každého, kdo chce pracovat s větším klidem, méně hasit na poslední chvíli a více se věnovat důležitým věcem. Samozřejmě s větší jistotou v tom, že rozpoznám, co je opravdu důležité.

 

1. Co si z kurzu odnesete

  • Praktické nástroje pro plánování času – seznámíte se s širokým portfoliem technik, z nichž si budete moci vybrat a osvojit konkrétní techniky pro efektivní rozvržení dne přesně podle toho, jaká forma vám bude vyhovovat. Jste kreativní a raději věci začínáte, než dotahujete? Nebo vám je bližší struktura a přesný plán až do konce projektu? Technik je dost pro každého z vás!
  • Schopnost stanovit si priority – naučíte se rozlišovat mezi důležitým a naléhavým a soustředit se na činnosti s praktickým dopadem. Jak řekl kdysi prezident Eisenhower: „To, co je důležité, je zřídka naléhavé, a to, co je naléhavé, je zřídka důležité.“
  • Možnosti, jak zvládat stres – seznámíte se s tím, co se v našem těle děje, když zažíváte stres a získáte jednoduché a účinné metody, jak zvládat stres v pracovním i osobním životě.
  • Individuální vhled do vlastních návyků – díky sebereflexním aktivitám toho zažijete spoustu na vlastní kůži a budete si moci uvědomit své nejčastější „žrouty času“ i stresory. Zvědomění je klíčem k práci na sobě.
  • Motivaci – z kurzu si odnesete konkrétní kroky, které můžete vyzkoušet hned. Práce na sobě je celoživotní úkol, ale praktické tipy získané v tomto kurzu budete moct využít už druhý den a vyzkoušet si je v praxi.

 

2. Jak bude kurz probíhat

  • Kurz je jednodenní a kombinuje vstupy lektorky s praktickými aktivitami, díky nimž si účastníci vše rovnou vyzkouší na sobě. V průběhu dne se bude střídat teoretické zarámování s miniworkshopy, reflexí a sdílením zkušeností. Součástí budou i krátké energizéry, které zároveň ukážou, jak se dá během dne průběžně regenerovat. I to k tématu managementu času totiž patří.

    Den bude rozdělen do tří bloků:

    • Time management – jak si efektivně plánovat čas a zůstat pánem svého dne
    • Priority management – jak poznat, co má skutečně smysl a co může počkat
    • Stress management – jak zvládat tlak a udržet si vnitřní klid v náročných chvílích

    Pracujeme v malém, bezpečném a podnětném prostředí, kde je prostor pro otázky, sdílení i krátké pauzy a čerstvý vzduch a kávu.

    Z kurzu si odnesete nejen praktické rady, ale i worksheety s tipy a konkrétní kroky do praxe.

 

3. Přínosy pro vaši firmu

  • Vyšší efektivita práce – zaměstnanci se naučí lépe hospodařit s časem, což vede k menším prostojům a vyšší produktivitě
  • Lepší zvládání stresu – účastníci získají nástroje pro práci s tlakem a zátěží, což snižuje riziko syndromu vyhoření a nemocnosti
  • Lepší rozhodování v každodenním provozu – díky schopnosti stanovit si priority budou zaměstnanci činit uváženější rozhodnutí
  • Zvýšená angažovanost a motivace – osobní rozvoj posiluje vnitřní motivaci a posiluje loajalitu k firmě
  • Sdílení dobré praxe – kurz podporuje sdílení dobrých návyků zdravé organizace práce
  • Konkrétní výstupy využitelné ihned v praxi – účastníci si z kurzu odnášejí akční plán, který mohou ihned aplikovat

 

O lektorce:

Lenka_Sramkova_DB_1.jpg

Lenka je absolventkou jednooborové magisterské psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tamtéž absolvovala doktorské studium a postgraduální studium dopravní psychologie. Je členkou předsednictva Asociace dopravních psychologů ČR. Na Univerzitě Palackého v Olomouci vyučuje předmět Psychologie v policejní praxi. Má bohatou zkušenost s organizací AC ve státní správě a s tvorbou kompetenčního modelu se zaměřením na top management. Zabývá se rovněž psychologickou diagnostikou v oblasti pracovní psychologie a lektorskou činností – měkké manažerské dovednosti, lektorské a prezentační dovednosti, AC. Působí částečně na anonymní lince pomoci v krizi.

 

 

👉 CHCI SE ZÚČASTNIT